هایفوتراپی

هایفوتراپی

پیشگیری و درمان با هایفوتراپی در مرکز اصلی هایفوتراپی و توسظ پزشک متخصص انجام میشود. 

لطفا جهت مشاوره رایگان رزرو نوبت . همین حالا با دکتر رضا نیکو بهترین پزشک هایفوتراپی تماس بگیرید .09200921960

تا به ‌حال شده بخواهید که پوستی صاف و عاری از هرگونه چین‌وچروک داشته باشید یا اینکه بخواهید اصلاحاتی را روی صورت و بدن خود انجام دهید که باعث می‌شود زیباتر به نظر برسید؟ هایفوتراپی یک روش درمانی و تقریباً بدون عارضه است که این امکان را به شما می‌دهد که پوستی شاداب و جوان داشته باشید و بتوانید بدون اینکه عمل زیبایی انجام بدهید بعضی از عیوب صورت خود را برطرف کنید.

ما در ادامه ضمن معرفی این روش به کاربردهای آن و همچنین معایب و مزایای استفاده از آن می‌پردازیم و همچنین تحقیقاتی را بررسی می‌کنیم که نشان می‌دهند هایفو یک روش ایمن است.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی برای مقابله با پیری صورت است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی ارائه می‌دهد. امروزه محبوبیت این روش روزبه‌روز افزایش یافته و طرف‌داران بیشتری پیدا کرده است. طبق گزارش انجمن جراحی‌های پلاستیک در آمریکا، محبوبیت روش‌هایی که نیاز به جراحی ندارند در سال ۲۰۱۷ تا ۴.۲ درصد افزایش داشته است.

این روش درمان که نسبت به روش‌های دیگر کمتر تهاجمی بوده، دورة نقاهت کوتاه‌تری نیز نسبت به سایر گزینه‌های جراحی دارد اما باید ذکر شود که نتایج آن ممکن است به اندازة نتایج جراحی دوام نیاورند؛ به همین خاطر متخصصان پوست، هایفو را فقط برای علائم خفیف تا متوسط یا همان مراحل اولیه‌ پیری توصیه می‌کنند.

هایفو بهترین روش برای لیفت صورت است.

 نحوة انجام هایفوتراپی

در این روش از امواج فراصوت برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می‌شود. این گرما به سلول‌های موردنظر آسیب می‌رساند و این آسیب باعث می‌شود بدن برای ترمیم آنها تلاش کند. برای انجام این کار بدن کلاژن‌سازی کرده تا به رشد مجدد سلول‌ها کمک کند. کلاژن ماده‌ای است که به پوست شما ساختاری جدید و همچنین خاصیت ارتجاعی می‌بخشد؛ در نتیجه جوان‌سازی و کلاژن‌سازی باهم اتفاق می‌افتند.

 برای انجام هایفو از دستگاهی استفاده می‌شود که مشابه دستگاه‌های سونوگرافی است اما نوع آن با سونوگرافی که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می‌کنند متفاوت است. در اصل متخصصان از امواجی که انرژی بالایی دارند استفاده می‌کنند و مناطق خاصی از بدن را که می‌خواهیم اصلاح شوند مورد هدف قرار می‌دهند.

جلسه‌های آن می‌توانند بازه‌های زمانی متفاوتی داشته باشند. معمولاً هر جلسه ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. تعداد جلسات نیز بستگی به هدف فرد دارند و با توجه‌ به نتیجة موردنظر فرد متفاوت خواهند بود و ممکن است فرد برای رسیدن به نتیجة مطلوب و دلخواه خود به ۱ یا ۶ جلسه هایفو احتیاج داشته باشد.

هایفوتراپی با استفاده از دستگاه‌های تخصصی صورت می‌گیرد.

کاربردهای هایفوتراپی

حال ممکن است برای شما سؤال باشد که کاربردهای استفاده از این روش کدام‌اند و آیا از آن فقط برای جوان‌سازی پوست صورت استفاده می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم این روش کاربردهای متفاوتی همچون:

  • سفت شدن و رفع شل‌شدگی پوست گردن
  • بهبود بخشیدن ظاهر غبغب و فک
  • رفع خط خنده
  • کشیدن پلک‌ها یا ابروهای افتاده
  • ازبین‌بردن چین‌وچروک‌های روی صورت، جوان‌سازیو کلاژن‌سازی
  • رفع خط اخم
  • سفت کردن پوست سینه

دارد. شایان‌ذکر است که این روش علاوه بر جوان‌سازی پوست و زیباسازی صورت برای تشخیص و یا حتی درمان سرطان نیز استفاده می‌شود.

هایفو بهترین روش برای مبارزه با علائم پیری است.

مزایای هایفوتراپی

بر خلاف لیفت صورت با استفاده از جراحی، درمان‌های لیزری و فرکانس‌های رادیویی، هایفوتراپی تنها روش غیرتهاجمی است که به طور خاص ساختار عمق زیرپوست شما را هدف قرار می‌دهد. بدون هیچ برش و یا حتی زخم و اختلالی در سطح پوست شما کلاژن‌سازی می‌کند و بدون نیاز به جراحی، خدمات زیباسازی صورت مثل رفع خط خنده، رفع خط اخم و... را به شما ارائه می‌دهد.

ضمن اینکه جراحی‌ها معمولاً عوارض جانبی بسیاری از خود بر جا می‌گذارند و نتایج نهایی نیز مشخص نیست. همچنین بر خلاف سایر روش‌های زیبایی از جمله لیزر موهای زائد این روش نیازی به آمادگی ندارد. هنگامی که یک جلسه به پایان می‌رسد دورة نقاهتی ندارد؛ یعنی فرد می‌تواند پس از گذراندن جلسات به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

 

یکی از کارآمدترین روش‌ها برای انجام اصلاحات صورت و بدن، استفاده از هایپو است .

تأثیرگذاری هایفو

نتایج بسیاری از تحقیقات می‌گویند که این روش تأثیرگذار است. ما برای اطمینان شما عزیزان به بررسی چند نمونه از تحقیقات انجام شده که ثابت کردند استفاده از آن ایمن و مؤثر است، می‌پردازیم. یک بررسی در سال 2018 به مطالعه 231 مورد درباره استفاده از فناوری اولتراسوند (مانند هایفوتراپی) پرداخت. پس از تجزیه‌وتحلیل مطالعاتی که شامل اولتراسوند برای درمان سفت شدن پوست، سفت کردن بدن و کاهش سلولیت بود، محققان به این نتیجه رسیدند که این روش ایمن و مؤثر است و به‌ عنوان بهترین روش لیفت صورت عوارض کمی دارد.

بر اساس گفته‌ها و نظرات هیئت جراحی آمریکا، در صورت استفاده از اولتراسوند برای سفت کردن پوست می‌تواند بین 2 تا 3 ایجادکننده نتایج مثبت باشد. در صورتی که از پوست خود به خوبی محافظت کنید، این نتایج تا 1 سال نیز می‌توانند باقی بمانند. یک مطالعه دیگر بر روی اثربخشی فیشال هایفوتراپی در افراد کره‌ای نشان داد که این روش برای بهبود ظاهر، چین‌وچروک‌های اطراف فک، گونه‌ها و دهان بهترین کارایی را دارد.

 

 هایفوتراپی می‌تواند راهی مؤثر برای به‌ حداقل ‌رساندن علائم پیری باشد. به ‌عنوان یک روش غیر جراحی، این روش بهترین روش لیفت صورت است که زمان بهبودی کمتری نیز دارد. محققان دریافته‌اند که این روش می‌تواند پوست افتاده را محکم، چین‌وچروک‌ها را صاف کند و بافت پوست را بهبود بخشد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.